Kuidas hoida vaimne ja füüsiline tervis korras

Kuidas hoida vaimne ja füüsiline tervis korras

 

Sõna “tervis” sisaldab füüsilist, vaimset ja sotsiaalset heaolu ning sinu heaolu on ilmselgelt oluline. Tasub alati küsida kas valikud, mis täna elus teed toetavad su heaolu või mitte. Inimesed, kes tagavad endale kõrge heaolu suudavad ka teistele rohkem anda.

 

Sinu tervist mõjutavad sind ümbritsevad suhted, keskkond, toitumine ja liikumine. Üldjuhul inimestel on vaja lihtsalt välja puhata, toituda tervislikumalt, luua häid suhteid ja teha trenni või tegeleda aktiivse liikumisega regulaarselt. Need on lihtsad soovitused, mis toetavad su heaolu. Paraku tuleb elus nii mõndagi ette ja kiire elutempoga unustame ära, mis on meie jaoks tähtis.

 

 

Kaks kõige popluaarsemat teemat mida tervise valdkonnas täna arutatakse on vaimne ja füüsiline tervis, kuid sinna juurde kuuluavad ka spirituaalne, emotsionaalne ning finantsiline tervis, mils aitavad stressi manageerida ning mõjuvad tervise heaolule positiivselt.

 

Füüsiline tervis

Füüsiline tervis töötab maksimaalse jõudlusega juhul kui on tagatud regulaarne treening, tasakaalustatud toitumine ja piisav puhkus. Tasakaalu säilitamiseks on soovitatud ravida või toetada ennast toidulisanditega.

 

Aktiivne ja tervislik eluviis tagab füüsilise heaolu ning aitab vähendada haiguste riski. Kui pead hoolt füüsilisest vormisolekust siis see toetab sinu hingamise- ja südamefunktsioone, lihaste jõudu või painduvust ja kehalist vastupidavust. Tugev füüsiline tervis aitab vähendada ka vigastuste riski või terviseprobleeme.

 

Minimaliseeri tervisele kahjulike tegevusi või ohte, harrasta turvalist seksi, järgi head hügieeni ning väldi kahjulikke harjumusi nagu tubaka, alkoholi või ebaseaduslike uimastite kasutamist.

 

 

Vaimne tervis

Vaimne tervis on sama tähtis kui füüsiline tervis, et elada täisväärtuslikku ja aktiivset elustiili. Vaimne tervis peegeldub emotsionaalses, sotsiaalses ja psühholoogilises heaolus. 

Vaimset tervist on keerulisem definteerida kui füüsilist tervist, sest paljudel juhtudel see sõltub inimese enda kogemuse vaatepunktidest.

Põhilised faktorid, mis vaimset tervist mõjutavad on depressioon, ärevus, stress kuid vaimne heaolu sõltub ka teistest asjadest:

 

 • Kuidas me elu naudime
 • Kuidas me vastu võtame raskeid olukordi elus
 • Kuidas saavutame tasakaalu elus
 • Takistustega või väljakutsedega kohanemine
 • Turvatunne
 • Potensiaali saavutamine

 

Füüsiline ja vaimne tervis on omavahel seotud, kui näiteks haigus takistab tegemast tööd ning see põhjustab rahaprobleeme siis see võib põhjustada stressi, depressiooni jne. Depressioon omakorda võib mõjutada ka keha kaalu või kehaliste funktsioonide toimimist.

 

Seega tervis on tarkade tasu ning seda tasub võtta kui tervikuna, mis aitab elada täisväärtuslikku elu.

 

 

Enda tervise säilitamine

Parim viis enda tervist säilitada on läbi tervisliku eluviisi, mitte oodata millal jääme haigeks ja siis hakkame enda tervise eest hoolt kandma. Kanna tervise eest hoolt täna ning vajadusel kasuta tervist toetavaid toidulisandeid.

 

Optimaalse heaolu seisnud fokuseerub inimese potensiaali maximaliseerimisele.

See on elu kestev protess ja pühendumus, mille eesmärk on kõrgendada sinu füüsilise, intellektuaalse, emotsionaalse, sotsiaalse, spirituaalse ja keskkonna heaolu.

 

Mõned lihtsad sammud kuidas hoida vaimne ja füüsiline tervis korras:

 

 • Toitu tasakaalukalt ja võimalikult naturaalselt. Vajadusel kasuta tervist toetavaid toidulisandeid.
 • Liigu või treeni regulaarselt
 • Aeg-ajalt teosta tervise uuringuid
 • Õpi stressiga toime tulema
 • Löö kaasa tegevustes, mis aitavad tekitada eesmärgi tunnet ja ühendust teistega
 • Hoia postiivset suhtumist ja ole tänulik enda asjade või võimaluste üle
 • Keskendu väärtuse loomisele teistele inimestele

 

Andes endast parima, et toetada tervist ja heaolu siis saab elada rohkem täisväärtusliku elu.

Saate iseseisvalt ka toetada enda tervist Fohow toodetega, mis põhinevad Hiina meditsiini tarkustel ning aitavad keha reguleerida, puhstada ja taastada.

Вернуться к блогу