Kuidas vabaneda liigesevalust Hiina meditsiini tarkustega?

Kuidas vabaneda liigesevalust Hiina meditsiini tarkustega?

 

Olgu selleks liigesevalu (õlavalu, põlvevalu), kaelavalu või seljavalud - sageli ei ole valutav koht kehas valu tõeline tekitaja. Hiina meditsiini seisukohalt on valu sisemisteks põhjusteks hoopiski emotsioonid ja energia seiskumised. Välisteks põhjusteks aga ilmastik: kuumus, niiskus, tuul, külm ning muud vigastused, mis tekitavad valu nagu traumad, liikumatus või liigsed monotoonsed liigutused. 


Oluline on leida valu algallikas ning siis seda kõrvaldama hakata. Kui aga valu on nii tugev, et seda enam kannatada ei jaksa siis tuleb esmalt valu ära võtta. Pikaajaliseks raviks on loodud erinevad faradoteraapilised vööd, mis pakuvad tõhusat ravi ja aitavad valu leevendada. Küll aga peab lõpuks inimene mõistma, miks ta on jõudnud sellisesse olukorda, kus ta on.

Valuvaigisti võtab küll sümptomid ära, kuid probleemi see ei ravi ning inimest korda ei tee.Hiina meditsiin vaatleb inimest kui tervikut

Hiina meditsiin ei keskendu ainult ühele kahjustunud organile, vaid vaatleb inimest kui tervikut. Dr Rene Bürkland räägib: “Hiina meditsiini järgi koosneb organism kolmest osast: vaimust, qi'st ehk energiast ja kehast, mis on omavahel tihedalt seotud. Nähtavad probleemid, mis vajavad ravi, on sageli füüsilisel tasandil, aga füüsilise tasandi probleemid tekivad tihti sellest, et energiat on liiga vähe või ei liigu ta korralikult, mistõttu tekivad sümptomid ja lõpuks haigus. 


Energeetilised probleemid saavad sageli alguse vaimu tasandil ehk emotsioonidest, psüühikast, kognitsioonist.


Kui me kõiki kolme tasandit ühekorraga ravime, siis on ravitulemus palju tõhusam kui see, et me füüsilisel tasandil sümptomeid eemaldame. Kui me energiat liikuma ei saa ja ka vaimu tasandil jäävad probleemid alles, siis lõpuks me jõuame lihtsalt algusesse tagasi - ilma tulemuseta."

Neerud on vundament

Kui baas on nõrk, on organism haige. Hiina meditsiini järgi asub neerudes inimese pärilik energia. Öeldakse, et kui me sünnime, saame kaasa kruusitäie pärilikku energiat. Kogus sõltub geenidest, aga ka sellest, milline oli vanemate tervis eostamise hetkel, milline oli ema tervis raseduse ajal ning kuidas rasedus kulges. Pärilikku energiat muuta ei saa. Õnneks on meil abiks ka igapäevane energia, mida saab mõjutada. Seda energiat saab organism toidust, joogist ja läbi hingamise. Mida kvaliteetsem on igapäevane energia, seda vähem kulub pärilikku energiat. Selleks, et toota energiat, mis viiakse neerudesse ja salvestatakse seal, on väga oluline, et  magu ja soolestik pidevalt täituks ja tühjeneks. Neerud vajavad tugevat neeruenergiat, et väljutada pärssivad jääkaineid. 

Lihtsad sümptomid, mida jälgida, et hinnata neerude energia kvaliteeti:

  • Üldine energiatase. Kui oled pidevalt kurnatud ja väsinud, siis see tähendab, et su neerudes on energiat vähe 
  • Väsinud või külmetav alaselg. See on piirkond, mida neerud mõjutavad. Kui sa vajud lösakile või kössi, näitab see, et su neeruenergia on nõrgenenud.
  • Kuulmislangus. Neeruenergia nõrgenemisega võib tekkida kõrvades kohin, mis halvenevad väsimusega, 
  • Alanenud libiido või viljatus. Kuna neerudes asub meie pärilik energia ja neerud vastutavad selle energia edasiviimise eest, on ka seksuaalenergia seotud neerudega, 
  • Lagunevad hambad, juuste hallinemine
  • Vanematel inimestel on neeruenergia nõrgem, elamine kulutab seda.

Neerusid väsitab ja kurnab kõige enam pinge ehk stressi all elamine. See tähendab, et oled kogu aeg valmis millekski. Energiat kulub, aga midagi ei juhtu.  

Lisaks kurnab neerusid ületöötamine ja rööprähklemine. Kui kasutad päeval rohkem energiat, kui toidu ja unega taastad, tuleb see neeruenergia arvelt. Kui see toimub pidevalt, oled lõpuks tühi ja kurnatud.

Puhkamine ja korditseps on parimad neerude tugevdajad

Energiajoogist tasub pika kaarega mööda minna, et enda energiat taastada. Energiat nendest jookidest juurde ei saa, pigem kurnavad nad lihtsalt organismi ära ja tegu on väga lühiajalise lahendusega.
Puhkamine - just lihtsalt olemine ja magamine - on parim neeruenergia taastaja. Korditseps on taim, mis tugevdab neerude yang ja kopsude yin-energiat, stimuleerib neerusid ja tugevdab immuunsust. Korditseps sobib immuunpuudulikkuse ja krooniliste haiguste puhul. Lisaks aitab taim taastuda haigustest ja ülekoormusest.


Teekond valust vabanemiseni

Hiina meditsiini põhilised ravimeetodid on taimravi, nõelravi, ravimassaaž, toitumisteraapia, qigong'i teraapia ehk ravivõimlemine, soojus- ehk moksateraapia, kuputeraapia, gua sha teraapia. Tavainimese seisukohast on ravidest kõige tähtsamad võimlemine, toitumisteraapia ja mõned ravimtaimed.

Väga efektiivne on bioenergeetiline massaaž kuhu on modelleeritud erinevad idameditsiini meetodid: klassikaline massaaž, nõelravi, Gua sha, Tuina, mokśa jpm. Seda massaazi tehakse spetsiaalsete kinnastega, mille erilised hõbeniidid mööda meridiaane liikudes stimuleerib kõiki siseorganite akupunktuuri punkte.


Mida raskem haigus, seda selgem hääl. Kuulata tuleb enda keha ja seda millest ta räägib. Hiina meditsiini eesmärk on näidata inimesele teed terviseni. Lahendus ei ole see, et sa annad haigele käe ja käid ülejäänud elu ta käekõrval. Nii nagu on krooniliste haigetega, kes peavad kogu aeg võtma ravimeid, et elus püsida. Kui aga aitad inimese õigele teele, siis ta käib ise edasi. Edasi käimiseks peab inimesel olema piisavalt teadmisi: et ta oskaks teha näiteks qigong'i võimlemist, shindō'd või joogat ning mõistaks hinnata oma keha märke ja vastavalt reageerida kas toitumise, ravimtaimede või punktmassaažiga.


Hiina meditsiini järgi on väline ilu sisemise peegeldus - hea tervis ja sisemine harmoonia tagab ilusa välimuse - särav jume, elujõulised juuksed, selge ja särav pilk, õige rüht ning elurõõm.


Tervis on tarkade tasu!

 

 

Вернуться к блогу